Firma Adı İletişim Konum
AKKİM YAPI KİM.SAN.TİC.AŞ.
Yeşilbayır Şimşir Sok. No: 22 34555 / Arnavutköy / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 771 1370
Web: www.akkim.net - www.akfix.com
Salon: 6
Stant: 617A
Ürün Grupları
  • Pencere izolasyon malzemeleri ve kimyasallari
  • Yapi kimyasallari yapistiricilar baglayicilar
  • Pu Foams, Silicones, Sealants and Adhesives for Door & Window Installation.

Akkim Yapı Kimyasalları A.Ş.; Endüstriyel ve bireysel kullanım amaçlı Yapıştırıcılar, Poliüretan Dolgu ve Montaj Köpükleri, Derz Dolgu Silikon ve Mastikleri ile Teknik Aerosoller alanında dünyanın önde gelen üreticilerindendir. Faaliyet gösterdiği ülkelerde kendine ait markalarla önemli başarılar elde eden Akkim, bunun yanı sıra dünyanın önde gelen markaları için, Kontratlı Özel Marka Üretimi de yapmaktadır. Yapı, İnşaat, Mobilya, Otomotiv, Tekne ve Yat bakım endüstrilerine yönelik kimyasal ürünler geliştiren Akkim; 450 nin üzerinde ürün çeşidi ile müşterilerine ihtiyaçlarının büyük bir çoğunluğunu tek noktadan tedarik edebilme fırsatı sunmaktadır. Bu sayede, müşterilerine operasyon ve zaman maliyetinden tasarruf etme olanağı sağlamaktadır. 30 ülkede bulunan yerel ofisleri sayesinde uluslararası gelişmeleri yakından takip eden Akkim, Global pazarlarda edindiği bilgi ve tecrübe birikimini, müşterilerinin rekabetçi yeni fırsatlar elde etmesi için kullanmaktadır. 5 kıtada, 100 ün üzerinde ülkeye ihracat yapan Akkim, Türkiye nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yeralmakta ve bu yükselişini her yıl sürdürmektedir.

806 POLİÜRETAN KAPI VE PENCERE KÖPÜĞÜAkfix 806 Kapı ve Pencere Köpüğü özellikle kapı ve pencere kasalarının montajı için geliştirilmiş düşük genleşme özelliğine sahip poliüretan köpüktür.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Mükemmel yapıştırma ve dolgu özelliği. Ozon tabakasına zarar verecek herhangi bir gaz içermez. Yüksek termal ve akustik izolasyon değeri. Düşük genleşme. Kontrolsüz şişme olmadığı için köpük kapı ve pencere kasalarından dışarı taşmaz. Bu sayede ekstra sarfiyatın önüne geçilmiş olur. Genleşmesi düşük olduğundan kapı ve pencere kasalarında kasmaların önüne geçer. Uygulama Alanları; Kapı ve pencere kasalarının montajı ve izolasyonunda. Elektrik tesisatlarının, sıcak ve soğuk su borularının izolasyonunda. Boşlukların, çatlak ve deliklerin doldurulması ve yalıtımında kullanılır.

915N NÖTR DIŞ CEPHE SİLİKONUAkfix 915N, özellikle dış cephe uygulamaları için geliştirilmiş yüksek performanslı nötr sistem %100 silikondur.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Pek çok gözenekli ve gözeneksiz yüzeye mükemmel yapışma sağlar. Solvent içermez, %100 silikondur, kürleşirken koku yaymaz. Yağmur, kar, rüzgar, direkt güneş ışığı gibi her türlü hava koşullarına dayanıklıdır. Yüksek ve düşük zemin sıcaklıklarında özelliklerini kaybetmez. Uygulama Alanları; Giydirme cepheler, pencere kenarları, bağlantı elemanları, mermer, granit ve doğal taşların montaj ve yapıştırılmasında. Pencere, kapı ve cam montajı ve yapıştırılmasında.

610 PU EXPRESS PU MONTAJ YAPIŞTIRICIGüçlü yapışma ve hızlı kuruma özelliği sayesinde daha kısa pres süresi sağlar. Dolap toplama işlemleri ve yaygın tüm yapı malzemelerini birbirine yapıştırmak için en iyi çözümdür.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Hızlı kürleşme Kısa pres süresi Birçok yüzeye mükemmel yapışma Düşey ve yatay yüzeylerde uygulanabilir, akma yapmaz Boşluk doldurma özelliği Nem ve hava koşullarına dayanıklıdır. Solvent içermez. Hacim kaybına uğramaz. Kokusuzdur. Uygulama Alanları; Kalıcı ve güçlü bir yapışma istenen yapı ve tamirat işlemlerinde, gözenekli ve gözeneksiz bir çok yapıştırma işlemleri için uygundur. Ahşap, MDF, beton, metal, polistiren ve poliüretan köpük, mermer, granit, seramik gibi birçok yapı malzemesini yapıştırmada kullanılabilir.

PA360 PU AHŞAP TUTKALI (Deniz Tutkalı)Akfix PA360, tek komponentli poliüretan bir ahşap yapıştırıcısıdır. Ortamdaki ve ahşabın içindeki nem yardımıyla kürleşir.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Kolay uygulanır, düşük viskoziteye sahiptir. Yüksek yapışma gücüne sahiptir. Suya dayanıklıdır (D4-DIN EN204). Hafif nemli yüzeylerde kullanılabilir. Düşük ve yüksek sıcaklıklarda mukavemetini kaybetmez. Neme ve kimyasallara dayanıklıdır. Uygulama Alanları; Ahşap malzemelerin birbirlerine ve metal, beton, polistiren köpük gibi pek çok malzemenin yapıştırılmasında. Mobilya ve tekne imalatında, Mekanik sabitleyicilerle birlikte yükseltilmiş zeminlerin sabitlenmesinde, Suya dayanıma ihtiyaç duyulan yapıştırma işlerinde.

PA370 PU EKSPRES AHŞAP TUTKALI (Deniz Tutkalı)Akfix PA370, yüksek yapışma gücü ve hızlı kürleşme özelliğini bir arada bulunduran poliüretan esaslı yapıştırıcıdır. Mobilya ve tekne üretimi için ideal bir yapıştırıcıdır.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Hızlı kürleşme Kısa presleme süresi Farklı birçok yüzeye yapışma DIN EN 204 e göre D4 sınıfında Kullanım kolaylığı Hacim kaybına uğramaz Hafif nemli yüzeylerde kullanılabilir. Uygulama Alanları; Ahşap malzemelerin birbirlerine ve metal, beton, polistiren köpük gibi pek çok malzemenin yapıştırılmasında. Mobilya ve yat imalatında Suya karşı dayanıma ihtiyaç duyulan yapıştırma işlerinde

612J PU EKSPRES ALÜMİNYUM PU KÖŞE YAPIŞTIRICISIÖzellikle alüminyum köşe açılarının yapıştırılması için geliştirilmiş, hızlı kürleşen ve yüksek ilk tutunma gücüne sahip poliüretan bazlı bir yapıştırıcıdır. Her çeşit alüminyum yapı malzemesi ile birlikte sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Alüminyum yüzeylere muhteşem yapışma yeteneği, Düşük baskı süresi, Akma yapmaz, böylelikle hem yatay hem de dikey kullanılabilir, Düşük sarfiyat, ekonomik, Nemden etkilenmez, Hava koşullarına ve kimyasallara karşı dayanıklı, Hem iç ve hem de dış mekân için uygundur, Alüminyum renk, Çeşitli yapı elemanlarının yapıştırılması için de uygundur. Uygulama Alanları; Alüminyum köşebentler, kapılar ve pencerelerde, Alüminyum malzemelerin; ahşap, MDF, beton, metal, polisitren ve poliüretan köpük, PVC, mermer, granit, cam ve seramik yüzeylere yapıştırılmasında Aynı zamanda birçok yapı malzemelerinin yapıştırılması için de uygundur.

MS HIGH TACKYüksek yapışma ve ilk tutunma gücüne sahip, AST Polimer esaslı bir yapıştırıcıdır. Ağır yapı malzemelerinin sabitlenme ihtiyacı olmadan yapıştırılmasına olanak verir.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Su geçirmezdir. Tek komponentlidir. Üzeri boyanabilir. Kabarcık oluşumu yoktur. Hacim kaybına uğramaz. Astar gerektirmez (Ön test yapılması önerilir). Mükemmel elastikiyet ve çok iyi yapışma gücüne sahiptir. Solvent, silikon ve izosiyanat içermez. Uygulama Alanları; Cephe ve tavan kaplama elemanlarının sabitlenmesinde. Ses izolayon panellerinin montajında (taş yünü, ahşap ve plastik köpük paneller) Isı izolasyon panellerinin sabitlenmesinde (PUR, PIR, PS). İnşaat sektöründe çerçeve, kasa gibi bileşenlerin montajında. Binalarda ahşap, plastik veya metal aksesuarların montajında. Kapı eşiklerinin, pencere denizliklerinin, süpürgeliklerin ve kaplama plakalarının sabitlenmesinde.

705 HIZLI YAPIŞTIRICI (Mdf Kit)İç ve dış mekanlarda; Mdf, ahşap, metal, alüminyum, mermer, beton, taş, granit, seramik, doğal taş, kauçuk, deri ve bir çok sert plastik yüzeyin saniyeler içerisinde, hızlı ve kolay bir şekilde bir birine yapıştırılması için kullanılır.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Yüksek yapışma gücü Dikey yüzeylerde kullanıma uygun, akma ve sıçrama yapmaz. Yüksek viskoziteli olduğu için özellikle gözenekli ve yapıştırılması zor yüzeylerde, yapışma gücünün artmasını sağlar. Uygulama Alanları; Ahşap parçaların montaj ve tamiratında MDF, kauçuk, deri ve plastik yüzeylerde Özellikle hızlı kürleşme istenen uygulamalarda tercih edilir.

820P YANGINA DAYANIKLI B1 PU KÖPÜKAkfix 820P, nem ile kürleşen, tek komponentli, 217 dakikaya kadar yangın dayanımı olan, Profesyonel PU köpüktür.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; EN 1366-4 nolu standarta göre B1 sınıfına girer ve yangına 217 dk. dayanır. Tabancalı uygulama sayesinde yüksek metrik verim. Pek çok yüzeye mükemmel yapışma (Teflon, PE, PP hariç). Çok amaçlı köpüğün tüm özelliklerine sahiptir. Mükemmel montaj özelliği ve stabilite. Küf tutmaz. Su geçirmez. Çekme yapmaz. Uygulama Alanları; Kapı ve pencere kasalarının montajında ve izolasyonunda. Boşlukların, çatlak ve deliklerin doldurulması ve yalıtımında. Çatı yapımı sırasında ısı yalıtımı gerektiren uygulamalarda. Yalıtım malzemelerinin yapıştırılmasında, kablo ve boru kanallarının yalıtımında. Bölme duvarların ses geçirmez hale getirilmesinde.

647FC ULTRA PU MASTİK ( Yapı - İnşaat - Otomotiv)647FC Hızlı Kürleşir. Güçlü Yapışır.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Özellikler; Hızlı kürleşir, Akma yapmaz, Tiksotropik özelliktedir, Yüzey yapışkanlığı yoktur, Kir tutmaz, Kolay uygulanır, Boyanabilir. Uygulama Alanları; Otomotiv sektöründe, araba, karavan vb. araçların imalatında. Havalandırma kanalları ve klima imalat ve montajında. Çatılarda yağmur suyu toplama borularının birleşim yerlerinde ve yağmur oluklarında sızdırmazlık sağlayıcı olarak. Metal sac birleşim yerlerinde izolasyonu sağlamak için. Su, gaz, hava ve toz geçirgen aralıkların izole edilmesinde kullanılır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • AKFİX