Firma Adı İletişim Konum
ÇİLİNGİROĞLU AL.PAZ.İTH.İHR.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
Hürriyet Mh. Akçaağaç Çıkmazı Sk. No:4 D:1 Kağıthane İstanbul / Kağıthane / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 224 4028
Web: www.cokakapi.com
Salon: 6
Stant: 617A
Ürün Grupları
  • Cam Kapılar
  • Döner Kapılar
  • Anti Panik Kapılar
  • Hastane ve Ameliyathane Kapıları
  • Kayar Kapılar
  • Kanat Açma Mekanizmaları
  • Yana Kayar Otomatik Kapı Mekanizmaları
  • Otomatik Açma Kapama Mekanizmaları

Çilingiroğlu Otomatik Kapı Sistemleri 1981 yılında kurulmuş olup, o günlerden bugüne çeşitli tiplerdeki otomatik kapıları kendi profil sistemleri ile imalat ve montaj yapmaktadır. Şirketimiz, hızla gelişen üretim ve Ar-Ge faaliyetleri ile Türkiye ’nin sektöründe lider markasıdır. 42 bayisi ve 28 ülkeye ihracatıyla dünya pazarlarında üstünlüğünü kanıtlayarak sadece Türkiye ’nin değil Dünya ’nın markası olabilmeyi başarmıştır. Çilingiroğlu, sahip olduğu geniş bayi ağı ve teknik destek ekipleri sayesinde ürün ve hizmetlerini Türkiye ’nin ve Dünya ’nın her bölgesindeki ve ihracat pazarlarındaki üreticilerine, mimarlara, müteahhitlere, mühendislere ve diğer kullanıcılara ulaştırmaktadır. Özelikle otomatik döner kapılar, antipanik döner kapılar, teleskopik kapılar, dairesel kayar kapılar, antipanik otomatik kapılar ve otomatik hermetik kapılarda kendi sistem ve projelerini uygulamaktadır. Çilingiroğlu, alüminyum profillerin, bariyer sistemlerinin ve otomatik dairesel kayar kapının patentine sahiptir. Ürünlerin tamamı ISO, CE, T.S.E belgelerine sahiptir.

Otomatik Döner KapıDöner Kapı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Döner kapı , Çilingiroğlu otomatik kapı sistemleri tarafından 42 bayi, 28 ülkeye ihracat ve 30 yıllık tecrübe ile sektörünün lider firması tarafından üretilmeye devam etmektedir. Otomatik döner kapı, giriş-çıkış yoğunluğunun yüksek olduğu binalarda insan trafiğini rahatlatmak için en çok tercih edilen kapı sistemlerinden biridir. Aynı zamanda, binaların mimari cephelerini estetik olarak tamamlarken, gösterişli girişlere ihtiyaç duyulduğunda isteklere kusursuz çözümler sunar. Ayrıca otomatik döner kapı kanatların sağladığı hava geçirmemezlik sayesinde iç ve dış ortamları üstün bir şekilde ayırarak yüksek ısı yalıtımı sağlar. Tamamen dönen tavan alanı, ışığın eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlayarak fırça izlerini ortadan kaldırırken, gizli sensörler kalabalık olmayan bir sunum ve baştan başa net hatlar sağlar. İsteğe bağlı olarak geceleri kapanan bir kapının sunulması ile en üst düzey emniyet için şık bir çözüm sağlanmış olur. Anti panik otomatik döner kapı, acil durumda kaçışı kolaylaştırmak için kapı kanatları anında serbest bırakılır ve katlanır.

Teleskopik Kayar KapıKayar Kapı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çilingiroğlu otomatik teleskopik kayar kapı, toplam genişliği az olan yerlerde büyük geçiş genişliği sağlamak amacıyla üretilmiştir. Dolayısıyla bu sistem dar girişler için ideal bir sistemdir. Bu sistemde kayar kanatlar birbirleri üzerine göreceli hızlarla açılırlar. Diğer kayar kapı sistemlerinin gerekli geçiş boşluğunu veremediği girişlerde teleskopik kayar kapı birbirleri üzerine açılan kayar kanatları sayesinde geçiş problemini ortadan kaldırırlar. Çilingiroğlu otomatik kapı sistemlerinin kendi adına patentli ince profilleri sayesinde, içeri bolca güneş ışığının nüfuz etmesi sağlanıyor. Aynı zamanda bu ince profiller yüksek kullanıcı kolaylığı ve kolay erişim sağlarken, ortama davetkar bir atmosfer katıyor. Bu ince ve zarif profiller teleskopik kayar kapı yanında diğer tüm kayar kapı modellerimizde de uygulanabiliyor. Otomatik kapı sistemleri üretiminde kullanmakta olduğumuz tüm profiller şirketimiz Çilingiroğlu Otomatik Kapı Sistemleri’ne patentli olup, ISO (International Organization for Standardization), TSE (Türk Standardları Enstitüsü) ve EN (European Norm) belgelerine ve setifikalarına sahiptir. Bina dış ve iç girişlerini en geniş açıklıkta kullanabilmek için teleskopik kayar kapı üniteleri geliştirilmiştir. Teleskopik kayar kapı, mekânın normal kayar kapıya müsait olmadığı yerlerde, çalışma şekli ile muhteşem bir çözümdür. Tek veya çift yöne, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür. Teleskopik kayar kapı tek yöne iki ,çift yöne dört kanat kaydırarak koridor tipi kısıtlı genişlik ölçüleri olan uygulama alanları için çoğunlukla ideal çözüm olanaklarını sunmaktadırlar.

Hermetik Kayar KapıKayar Kapı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Sızdırmazlık ihtiyacı olan ameliyathane ve labaratuvar gibi spesifik uygulama alanları olan otomatik hastane kapıları (hermetik), duvar ve zemin üzerine tam temasla kapanır ve hava sızdırmazlık ihtiyacını karşılar. Çilingiroğlu otomatik hastane kapıları, başta hava sızdırmazlık (hermetiklik) özelliğine ihtiyaç duyulan ameliyathane ve laboratuvar odalarında olmak üzere hava ve ses yalıtımına ihtiyaç olan her ortamda güvenle kullanılabilir nitelikte bir sistemdir. Hermetik kapı mekanizması ve kanat tasarımı tam steril ortamlarda olması gerektiği gibi toz tutmayan pürüzsüz yüzeyler ile şekillendirilmiş son derece ergonomik bir yapı içerisindedir. Otomatik hastane (Hermetik) kapıları aynı zamanda havanın içeri girip çıkmasını da engelleyen kapılardır. Kullanıldığı yerler de havasız kalması, yüksek derecede yalıtım sağlanması gereken özel yerlerdir. Anti-bakteriyel yüzey kaplaması ve pres kapanma ile maksimum sızdırmazlık sağlar. Hastaneler, oldukça dikkat edilmesi gereken ortamlar olduğu için birçok kapıda otomatik hastane kapılarına (hermetik) ihtiyac doğar. Özellikle ameliyathane gibi yerlerde mikropların ve havanın içeriye girmemesi gerektiği ve hastaya zarar vermemesi için otomatik hastane kapıları (hermetik) tercih edilir. Laboratuvar gibi ortamlarda da, kullanılan malzemelerin gayet titiz olması gerekir. Bazı malzemelerin içine toz zerreleri girdiği zaman sonuçları etkileyeceği için hermetik kapılar bu tür ortamlarda tercih edilmektedir. Kayıt yapan stüdyolarda sesin daha net gelmesi ve havanın sesi değiştirmemesi için kayıt odalarında da hermetik kapılar kullanılmaktadır. Otomatik hastane (Hermetik) kapıları hijyenin sağlanması için sensörler yardımıyla açılır. Bu sensörlar sayesinde kapılar el teması olmadan açılabilir. Ayrıca isteğe bağlı olarak ayak ya da dirsek sensörüyle de hermetik kapıların çalışması sağlanabilmektedir. Bu sensörleri el teması olmadan ayakla ya da dirsekle açabilirsiniz. Ameliyathaneler bu tip sensörleri tercih eden yerlerdendir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.