Firma Adı İletişim Konum
ALPENA YAPI ELEMANLARI SAN. VE TİC. BİLİŞİM HİZM. İMALAT PAZ. İTH. İHR. LTD. ŞTİ.
OSTİM OSB MAHALLESİ 1231. SOKAK NO: 35 OSTİM / YENİMAHALLE / ANKARA / TÜRKİYE
İletişim: +90 312 354 4800
Web: https://www.alpenagrup.com.tr/
Salon: 6
Stant: 601B
Ürün Grupları
  • Cam Kapilar
  • Yana Kayar Otomatik Kapi Mekanizmalari
  • Otomatik Acma Kapama Mekanizmalari
  • Kepenk Sistemleri ve Mekanizmalari
  • Kepenk Motorlari

Alpena Grup; Eylül 1995 yılında Alpena Yapı Elemanları Sanayi İthalat ve İhracat Ltd. Şti. Ile ticari faaliyetlerine başlamış, başlangıç faaliyeti olarak PVC doğrama sektörüne (PVC, alüminyum, ahşap) yan malzeme, aksesuar ve hırdavat tedariki ve satışını gerçekleştirilmiştir. İlerleyen süreçte Sineklik Sistemleri ile imalat grubuna da girerek faaliyet alanını genişletme yolunda ilk adımını atmış ve hala sineklik sistemleri konusunda sektörün lider firmalarından biri olarak yoluna devam etmektedir. İlk yıllarda sadece Alpena Yapı Elemanları Ltd.Şti. ni bünyesinde bulunduran Alpena Grup; 2005 yılında Alpena Banyo Dünyası.; 2007 de Alpena Balkon Camlama, 2011 de Alpena Yapı Otomasyonu ve 2013 yılında Alüminyum Çözüm Merkezi ni de hizmet alanına dahil ederek ticari faliyetini daha geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile çeşitlendirmiştir. 2018 yılından bugüne kadar da pvc doğrama sektörüne hırdavat, aksesuar ve sistem temin eden Alpena Yapı Elemanları; konut, ticari ve endüstriyel mekanlar için her türlü otomasyon çözümler sunan Alpena Yapı Otomasyon ve alüminyum doğrama sektörüne aksesuar, hırdavat ve cephe malzemeleri sağlayan AÇM Alüminyum Çözüm Merkezi ile faliyetlerine devam etmektedir. Alpena Grup; bünyesinde bulunan Alpena Yapı Elemanları Ankara-Yenimahalle-Ostim bölgesinde 2000m2 lik kapalı alanda; Alpena Yapı Otomasyon Ankara-Yenimahalle-Ostim bölgesinde 1000m2 lik kapalı alanda; AÇM Alüminyum Çözüm Merkezi Ankara-Altındağ-Siteler bölgesinde 1050 m2 kapalı alanda hizmet konularıyla ilgili çalışmalarını yürütmektedir. Alpena Grup bünyesindeki tüm malzeme satışı, imalat ve montaj faliyetlerini 25 yılı aşkın bilgi birikimiyle, yenilikçi, teknolojik ve estetik ürünleri, güvenilir, kaliteli ve sürekli hizmet anlayışıyla gerçekleştirmekte, tüm faliyetlerde bu anlayıştan taviz vermeden müşteri odaklı yaklaşımıyla çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Alpena Grup tüm kuruluşlarıyla başlangıç yılı olan 1995 yılından bu yana bütün hizmetlerini üretim ve satış arasında doğru koordinasyonu sağlayarak kesintisiz ve eksiksiz bir şekilde sunmakta olup, hizmet alanındaki tüm kurum, kuruluş ve insan kaynaklarıyla markalaşma noktasında ileri adımlar atmıştır.

MOTORLU GİYOTİN SİSTEMLERİMOTORLU GİYOTİN SİSTEMLERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Motorlu Giyotin Sistemleri diğer ismiyle hareketli küpeşte, otomatik olarak çalışıp dikey olarak açılabilen estetik, kullanışlı, sağlam ve güvenli cam kapama sistemidir. Motorlu Giyotin Sistemleri dikey olarak açılan iki yada üç kanat cam panellerine sahip olup uygulanan sistemin altta kalan kanadı sabit kalarak aynı zamanda korkuluk görevi de görmektedir.

SÜRME CAM SİSTEMLERİSÜRME CAM SİSTEMLERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

KASA GENİŞLİĞİ 140 MM KANAT GENİŞLİĞİ 24 MM PROFİL ET KALINLIĞI 1,2 MM - 1,5 MM CAM KALINLIĞI 20 MM MAX KANAT GENİŞLİĞİ 1000 MM MAX KANAT YÜKSEKLİĞİ 3000 MM MAX KANAT AĞIRLIĞI 90 KG MAX KANAT SAYISI 5 SOL / 5 SAĞ

KIŞ BAHÇESİ / VERANDA SİSTEMLERİKIŞ BAHÇESİ / VERANDA SİSTEMLERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kış Bahçesi Sistemleri özellikle evlerimizin dışındaki keyifli alanlardan daha uzun faydalanmak ve doğal yaşam ortamları yaratmak amacı ile kullanılan şık ve fonksiyonel sistemlerdir. WG60(Yalıtımsız) ve WG70(Isı Yalıtımlı) Kış Bahçesi Sistemlerimiz müstakil ya da zemin dairelerde uygulanabildiği gibi çatı dairelerde de uygulanabilmektedir. Bu sistemler sadece konutlarımızda tercih edebileceğimiz çözüm uygulaması olmasının yanı sıra, hem yazları hem kışları açık alanda müşteri ağırlama ihtiyacı duyan kafe, restoran tarzı işletmeler için de son derece kullanışlı ve konforlu bir sistem çözümüdür. Bahçe, balkon, teras gibi mekanların tamamı camekan olabileceği gibi bu mekanlar kısmi olarak da kış bahçesine dönüştürülebilir. İsteğe göre Kapga Sürme Sistem ya da Kapga Katlanır Sistem camekan; ısı yalıtımlı veya yalıtımsız sistem seçenekleri mevcuttur. Bütün kış bahçesi sistemlerinde dayanıklı, estetik, kaliteli alüminyum profil sistemleri kullanılmakta olup ısı camlar veya tek camlarda kırılmaya karşı dayanıklı temperli camlar kullanılmaktadır.Bu camların özellikleri mekanın boyutlarına ve seçilecek sisteme göre farklılıklar göstermektedir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • ALPENA GRUP
  • KAPGA